No Smoking Sign: Reflective Sheeting, Adhesive Sign Mounting, 10 in x 7 in Nominal Sign Size
In Stock
$8.41
/each
Earn 8 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
LYLE No Smoking Sign: Reflective Sheeting, Adhesiv...
Item 484H98
$8.41
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | LYLE |
| Sign Mounting Style | Adhesive |
| Protective Coating | Clear Film Laminate |
| Sign Header | No Header |
| Sign Material Group | Reflective Sheeting |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor Only |
| Sign Format | Other Format |
| Printed Language | English |
| Sign Legend | This Is A Smoke-Free Workplace |
| Glow In The Dark | No |
| Retroreflective Grade | Engineer Grade |
| Number of Printed Sides | 1 |
| Height | 10 in |
| Nominal Sign Size | 10 in x 7 in |
| Sign Shape | Horizontal Rectangle |
| Width | 7 in |
| Mfr. Model # | LCU1-0044-RD-7x10 |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 55121704 |
Description
No Smoking Sign, Horizontal Rectangle, Number of Printed Sides 1, English, Sign Format Other Format, Sign Legend This Is A Smoke-Free Workplace, Sign Legend Background Color White, Sign Legend Style Symbol and Text