Safety Sign: Vinyl, Adhesive Sign Mounting, 14 in x 10 in Nominal Sign Size, Not Retroreflective
In Stock
$6.73
/each
Earn 6 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
CONDOR Safety Sign: Vinyl, Adhesive Sign Mounting, 1...
Item 474K05
$6.73
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | CONDOR |
| Width | 10 in |
| Sign Material Group | Flexible Plastic |
| Retroreflective Grade | Not Retroreflective |
| Printed Language | English |
| Sign Legend | Smoking In Elevator Prohibited |
| Height | 14 in |
| Sign Header | No Header |
| Number of Printed Sides | 1 |
| Nominal Sign Size | 14 in x 10 in |
| Sign Shape | Vertical Rectangle |
| Sign Mounting Style | Adhesive |
| Protective Coating | No Protective Coating |
| Glow In The Dark | No |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor Only |
| Sign Format | Other Format |
| Mfr. Model # | 474K05 |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 55121704 |
Description
Safety Sign, Vertical Rectangle, Number of Printed Sides 1, English, Sign Format Other Format, Sign Legend Smoking In Elevator Prohibited, Sign Legend Background Color White, Sign Legend Style Symbol and Text