Safety Sign: Vinyl, Adhesive Sign Mounting, 10 in x 7 in Nominal Sign Size, Not Retroreflective
In Stock
$5.33
/each
Earn 5 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
CONDOR Safety Sign: Vinyl, Adhesive Sign Mounting, 1...
Item 474K04
$5.33
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | CONDOR |
| Nominal Sign Size | 10 in x 7 in |
| Sign Format | Other Format |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor Only |
| Printed Language | English |
| Sign Legend | Smoking In Elevator Prohibited |
| Sign Mounting Style | Adhesive |
| Sign Shape | Horizontal Rectangle |
| Sign Material Group | Flexible Plastic |
| Sign Header | No Header |
| Width | 7 in |
| Height | 10 in |
| Protective Coating | No Protective Coating |
| Retroreflective Grade | Not Retroreflective |
| Glow In The Dark | No |
| Number of Printed Sides | 1 |
| Mfr. Model # | 474K04 |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 55121704 |
Description
Safety Sign, Horizontal Rectangle, Number of Printed Sides 1, English, Sign Format Other Format, Sign Legend Smoking In Elevator Prohibited, Sign Legend Background Color White, Sign Legend Style Symbol and Text