Safety Sign: Vinyl, Adhesive Sign Mounting, 5 in x 3 1/2 in Nominal Sign Size, Not Retroreflective
In Stock
$2.89
/each
Earn 2 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
CONDOR Safety Sign: Vinyl, Adhesive Sign Mounting, 5...
Item 474J16
$2.89
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | CONDOR |
| Width | 3-1/2 in |
| Sign Legend | No Smoking To Report Violations Call 866-559-Ohio (6446) In Accordance With Chapter 3794 Of The Ohio Revised Code. |
| Height | 5 in |
| Printed Language | English |
| Protective Coating | No Protective Coating |
| Sign Material Group | Flexible Plastic |
| Glow In The Dark | No |
| Sign Format | Other Format |
| Retroreflective Grade | Not Retroreflective |
| Sign Mounting Style | Adhesive |
| Sign Shape | Vertical Rectangle |
| Nominal Sign Size | 5 in x 3-1/2 in |
| Sign Header | No Header |
| Number of Printed Sides | 1 |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor Only |
| State Specific Compliance | OH |
| Mfr. Model # | 474J16 |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 55121704 |
Description
Safety Sign, Vertical Rectangle, Number of Printed Sides 1, English, Sign Format Other Format, Sign Legend No Smoking To Report Violations Call 866-559-Ohio (6446) In Accordance With Chapter 3794 Of The Ohio Revised Code., Sign Legend Background Color White, Sign Legend Style Symbol and Text