Safety Sign: Vinyl, Adhesive Sign Mounting, 10 in x 7 in Nominal Sign Size, Not Retroreflective
In Stock
$5.33
/each
Earn 5 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
CONDOR Safety Sign: Vinyl, Adhesive Sign Mounting, 1...
Item 474H29
$5.33
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | CONDOR |
| Glow In The Dark | No |
| Retroreflective Grade | Not Retroreflective |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor Only |
| Sign Format | Other Format |
| Printed Language | English |
| Number of Printed Sides | 1 |
| Sign Header | No Header |
| Width | 7 in |
| Sign Shape | Horizontal Rectangle |
| Height | 10 in |
| Protective Coating | No Protective Coating |
| Sign Legend | No Smoking On This Property |
| Sign Mounting Style | Adhesive |
| Sign Material Group | Flexible Plastic |
| Nominal Sign Size | 10 in x 7 in |
| Mfr. Model # | 474H29 |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 55121704 |
Description
Safety Sign, Horizontal Rectangle, Number of Printed Sides 1, English, Sign Format Other Format, Sign Legend No Smoking On This Property, Sign Legend Background Color White, Sign Legend Style Symbol and Text