Safety Sign: Vinyl, Adhesive Sign Mounting, 14 in x 10 in Nominal Sign Size, Not Retroreflective
In Stock
$6.73
/each
Earn 6 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
CONDOR Safety Sign: Vinyl, Adhesive Sign Mounting, 1...
Item 474G74
$6.73
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | CONDOR |
| Retroreflective Grade | Not Retroreflective |
| Height | 14 in |
| Sign Legend | No Smoking In This Building |
| Number of Printed Sides | 1 |
| Printed Language | English |
| Sign Format | Other Format |
| Width | 10 in |
| Glow In The Dark | No |
| Nominal Sign Size | 14 in x 10 in |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor Only |
| Sign Header | No Header |
| Protective Coating | No Protective Coating |
| Sign Shape | Vertical Rectangle |
| Sign Mounting Style | Adhesive |
| Sign Material Group | Flexible Plastic |
| Mfr. Model # | 474G74 |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 55121704 |
Description
Safety Sign, Vertical Rectangle, Number of Printed Sides 1, English, Sign Format Other Format, Sign Legend No Smoking In This Building, Sign Legend Background Color White, Sign Legend Style Symbol and Text