No Smoking Sign: Aluminum, Mounting Holes Sign Mounting, 10 in x 7 in Nominal Sign Size
In Stock
$13.35
/each
Earn 13 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
LYLE No Smoking Sign: Aluminum, Mounting Holes Sig...
Item 464G66
$13.35
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | LYLE |
| Protective Coating | Clear Film Laminate |
| Glow In The Dark | No |
| Retroreflective Grade | Not Retroreflective |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor/Outdoor |
| Nominal Sign Size | 10 in x 7 in |
| Printed Language | English |
| Sign Header | No Header |
| Number of Printed Sides | 1 |
| Sign Legend | No Smoking |
| Sign Mounting Style | Mounting Holes |
| Height | 10 in |
| Sign Format | Other Format |
| Sign Material Group | Metal |
| Sign Shape | Horizontal Rectangle |
| Width | 7 in |
| Mfr. Model # | U1-1017-NA_7x10 |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 55121704 |
Description
No Smoking Sign, Horizontal Rectangle, Number of Printed Sides 1, English, Sign Format Other Format, Sign Legend No Smoking, Sign Legend Background Color White, Sign Legend Style Symbol and Text