No Smoking Sign: Aluminum, Mounting Holes Sign Mounting, 10 in x 7 in Nominal Sign Size
In Stock
$13.35
/each
Earn 13 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
LYLE No Smoking Sign: Aluminum, Mounting Holes Sig...
Item 464G65
$13.35
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | LYLE |
| Number of Printed Sides | 1 |
| Sign Format | Other Format |
| Sign Mounting Style | Mounting Holes |
| Sign Legend | No Smoking |
| Protective Coating | Clear Film Laminate |
| Printed Language | English |
| Glow In The Dark | No |
| Nominal Sign Size | 10 in x 7 in |
| Height | 10 in |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor/Outdoor |
| Sign Header | No Header |
| Sign Material Group | Metal |
| Retroreflective Grade | Not Retroreflective |
| Sign Shape | Horizontal Rectangle |
| Width | 7 in |
| Mfr. Model # | U1-1014-NA_7x10 |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 55121704 |
Description
No Smoking Sign, Horizontal Rectangle, Number of Printed Sides 1, English, Sign Format Other Format, Sign Legend No Smoking, Sign Legend Background Color Red, Sign Legend Style Symbol and Text