Notice Sign: Non-PVC Polymer, Adhesive Sign Mounting, 7 in x 10 in Nominal Sign Size, 0.004 in Thick
In Stock
$6.69
/each
Earn 6 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
LYLE Notice Sign: Non-PVC Polymer, Adhesive Sign M...
Item 455M68
$6.69
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | LYLE |
| Height | 7 in |
| Number of Printed Sides | 1 |
| Sign Mounting Style | Adhesive |
| Retroreflective Grade | Not Retroreflective |
| Width | 10 in |
| Sign Legend | Do Not Smoke |
| Sign Header | Notice |
| Sign Format | Traditional OSHA |
| Protective Coating | Clear Film Laminate |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor Only |
| Printed Language | English |
| Sign Material Group | Flexible Plastic |
| Glow In The Dark | No |
| Sign Shape | Vertical Rectangle |
| Nominal Sign Size | 7 in x 10 in |
| Mfr. Model # | LCU5-0028-ED_10x7 |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 55121718 |
Description
Notice Sign, Vertical Rectangle, Number of Printed Sides 1, English, Sign Format Traditional OSHA, Sign Legend Do Not Smoke, Sign Legend Background Color White, Sign Legend Style Symbol and Text