Adjustable Handle: Zinc w/ Steel Thread, M10 Thread, 17 mm Thread Lg, 95 mm Lg
In Stock
$28.75
/each
Earn 28 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
KIPP Adjustable Handle: Zinc w/ Steel Thread, M10...
Item 3GGZ3
$28.75
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | KIPP |
| Hub Height | 43 mm |
| Handle Length | 95 mm |
| Handle Material | Zinc |
| Mounting Type | Threaded Hole |
| Color | Black |
| Overall Height | 67.5 mm |
| Measurement System | Metric |
| Thread Material | Steel |
| Thread Length | 17 mm |
| Thread Size | M10 |
| Mfr. Model # | K0122.4101 |
| Country of Origin | Germany (subject to change) |
| UNSPSC | 31162801 |
Description
Adjustable Handle, Handle Type Teardrop, Handle Material Zinc, Components Material Steel, Color Black, Thread Size M10, Thread Standard Metric, Overall Height 67.5 mm, Overall Length 109 mm, Thread Type Internal, Standards DIN EN 12844, RoHS, Mounting Type Threaded Hole