Adjustable Handle: Zinc w/ Steel Thread, M5 Thread, 9 mm Thread Lg, 40 mm Lg
In Stock
$17.80
/each
Earn 17 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
KIPP Adjustable Handle: Zinc w/ Steel Thread, M5 T...
Item 3GGW2
$17.80
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | KIPP |
| Handle Length | 40 mm |
| Handle Material | Zinc |
| Hub Height | 24.5 mm |
| Thread Size | M5 |
| Overall Height | 34 mm |
| Color | Black |
| Measurement System | Metric |
| Thread Length | 9 mm |
| Thread Material | Steel |
| Mounting Type | Threaded Hole |
| Mfr. Model # | K0122.1051 |
| Country of Origin | Germany (subject to change) |
| UNSPSC | 31162801 |
Description
Adjustable Handle, Handle Type Teardrop, Handle Material Zinc, Components Material Steel, Color Black, Thread Size M5, Thread Standard Metric, Overall Height 34 mm, Overall Length 47 mm, Thread Type Internal, Standards DIN EN 12844, RoHS, Mounting Type Threaded Hole