Adjustable Handle: Zinc w/ Steel Thread, M12 Thread, 60 mm Thread Lg, 95 mm Lg
In Stock
$32.60
/each
Earn 32 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
KIPP Adjustable Handle: Zinc w/ Steel Thread, M12...
Item 3DDG5
$32.60
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | KIPP |
| Overall Height | 127.5 mm |
| Mounting Type | Threaded Stud |
| Handle Material | Zinc |
| Color | Black |
| Thread Size | M12 |
| Thread Length | 60 mm |
| Hub Height | 43 mm |
| Handle Length | 95 mm |
| Thread Material | Steel |
| Measurement System | Metric |
| Mfr. Model # | K0122.4121X60 |
| Country of Origin | Germany (subject to change) |
| UNSPSC | 31162801 |
Description
Adjustable Handle, Handle Type Teardrop, Handle Material Zinc, Components Material Steel, Color Black, Thread Size M12, Thread Standard Metric, Screw Length 60.00mm, Overall Height 127.5 mm, Overall Length 109 mm, Thread Type External, Standards DIN EN 12844, DIN EN ISO 4753, Mounting Type Threaded Stud