Adjustable Handle: Zinc w/ Steel Thread, M12 Thread, 35 mm Thread Lg, 95 mm Lg
In Stock
$32.05
/each
Earn 32 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
KIPP Adjustable Handle: Zinc w/ Steel Thread, M12...
Item 3DDF9
$32.05
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | KIPP |
| Thread Length | 35 mm |
| Thread Material | Steel |
| Overall Height | 102.5 mm |
| Thread Size | M12 |
| Color | Black |
| Measurement System | Metric |
| Handle Material | Zinc |
| Hub Height | 43 mm |
| Handle Length | 95 mm |
| Mounting Type | Threaded Stud |
| Mfr. Model # | K0122.4121X35 |
| Country of Origin | Germany (subject to change) |
| UNSPSC | 31162801 |
Description
Adjustable Handle, Handle Type Teardrop, Handle Material Zinc, Components Material Steel, Color Black, Thread Size M12, Thread Standard Metric, Screw Length 35.00mm, Overall Height 102.5 mm, Overall Length 109 mm, Thread Type External, Standards DIN EN 12844, DIN EN ISO 4753, Mounting Type Threaded Stud