Adjustable Handle: Zinc w/ Steel Thread, M10 Thread, 35 mm Thread Lg, 95 mm Lg
In Stock
$32.30
/each
Earn 32 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
KIPP Adjustable Handle: Zinc w/ Steel Thread, M10...
Item 3DDE9
$32.30
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | KIPP |
| Mounting Type | Threaded Stud |
| Thread Size | M10 |
| Handle Material | Zinc |
| Thread Material | Steel |
| Hub Height | 43 mm |
| Overall Height | 102.5 mm |
| Measurement System | Metric |
| Handle Length | 95 mm |
| Color | Black |
| Thread Length | 35 mm |
| Mfr. Model # | K0122.4101X35 |
| Country of Origin | Germany (subject to change) |
| UNSPSC | 31162801 |
Description
Adjustable Handle, Handle Type Teardrop, Handle Material Zinc, Components Material Steel, Color Black, Thread Size M10, Thread Standard Metric, Screw Length 35.00mm, Overall Height 102.5 mm, Overall Length 109 mm, Thread Type External, Standards DIN EN 12844, DIN EN ISO 4753, Mounting Type Threaded Stud