Adjustable Handle: Zinc w/ Steel Thread, M10 Thread, 60 mm Thread Lg, 80 mm Lg
In Stock
$28.20
/each
Earn 28 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
KIPP Adjustable Handle: Zinc w/ Steel Thread, M10...
Item 3DDC3
$28.20
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | KIPP |
| Hub Height | 37 mm |
| Thread Length | 60 mm |
| Overall Height | 118.5 mm |
| Mounting Type | Threaded Stud |
| Handle Length | 80 mm |
| Handle Material | Zinc |
| Color | Black |
| Measurement System | Metric |
| Thread Material | Steel |
| Thread Size | M10 |
| Mfr. Model # | K0122.3101X60 |
| Country of Origin | Germany (subject to change) |
| UNSPSC | 31162801 |
Description
Adjustable Handle, Handle Type Teardrop, Handle Material Zinc, Components Material Steel, Color Black, Thread Size M10, Thread Standard Metric, Screw Length 60.00mm, Overall Height 118.5 mm, Overall Length 91 mm, Thread Type External, Standards DIN EN 12844, DIN EN ISO 4753, Mounting Type Threaded Stud