Numbered Tags: Brass, 1 1/2 in Dia, CA (Compressed Air), 451-475, Brass, 0.04 in Thick, Round, 25 PK
In Stock
$104.85
/each
Earn 104 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
BRADY Numbered Tags: Brass, 1 1/2 in Dia, CA (Compr...
Item 35TH27
$104.85
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | BRADY |
| Material | Brass |
| Valve Tag Application | Compressed Air |
| Width | 1-1/2 in |
| Number Sequence | 451-475 |
| Tag Text Legend | CA (Compressed Air) |
| Diameter | 1-1/2 in |
| Thickness | 0.04 in |
| Tag Shape | Round |
| Color | Brass |
| Character Type | Text and Numbers |
| Mfr. Model # | 87478 |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 55121503 |
Description
Numbered Tag, Valve Tag Application Compressed Air, Tag Text Legend CA (Compressed Air), Tag Shape Round, Character Type Text and Numbers, Serialization Method Consecutive Numbers, Number Sequence 451-475, English, Number of Printed Sides 1, Package Quantity 25