Numbered Tags: Brass, 1 1/2 in Dia, DHWS (Domestic Hot Water Supply), 001-025, Brass, Round, 25 PK
In Stock
$99.25
/each
Earn 99 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
BRADY Numbered Tags: Brass, 1 1/2 in Dia, DHWS (Dom...
Item 35TG49
$99.25
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | BRADY |
| Thickness | 0.04 in |
| Number Sequence | 001-025 |
| Width | 1-1/2 in |
| Color | Brass |
| Diameter | 1-1/2 in |
| Valve Tag Application | Domestic Hot Water Supply |
| Character Type | Text and Numbers |
| Tag Shape | Round |
| Tag Text Legend | DHWS (Domestic Hot Water Supply) |
| Material | Brass |
| Mfr. Model # | 87351 |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 55121503 |
Description
Numbered Tag, Valve Tag Application Domestic Hot Water Supply, Tag Text Legend DHWS (Domestic Hot Water Supply), Tag Shape Round, Character Type Text and Numbers, Serialization Method Consecutive Numbers, Number Sequence 001-025, English, Number of Printed Sides 1, Package Quantity 25