Notice Sign: Aluminum, Mounting Holes Sign Mounting, 7 in x 10 in Nominal Sign Size, Engineer Grade
In Stock
$19.11
/each
Earn 19 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
LYLE Notice Sign: Aluminum, Mounting Holes Sign Mo...
Item 34JJ92
$19.11
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | LYLE |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor Only |
| Height | 7 in |
| Sign Header | Notice |
| Width | 10 in |
| Printed Language | English |
| Number of Printed Sides | 1 |
| Sign Legend | Designated Smoking Area |
| Glow In The Dark | No |
| Protective Coating | Clear Film Laminate |
| Sign Format | Traditional OSHA |
| Sign Material Group | Metal |
| Sign Mounting Style | Mounting Holes |
| Nominal Sign Size | 7 in x 10 in |
| Sign Shape | Vertical Rectangle |
| Retroreflective Grade | Engineer Grade |
| Mfr. Model # | U5-1118-RA_10X7 |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 55121718 |
Description
Smoking Area Sign, Vertical Rectangle, Number of Printed Sides 1, English, Sign Format Traditional OSHA, Sign Legend Designated Smoking Area, Sign Legend Background Color White, Sign Legend Style Text