Pre-Cut Label Stock Roll: Tamper Indicating, 1 in x 2 in, 1 in, Clear (Gloss), 3, 000 Labels per Roll
In Stock
$547.50
/each
Earn 547 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
BRADY Pre-Cut Label Stock Roll: Tamper Indicating,...
Item 30DV84
$547.50
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | BRADY |
| Label Color | Clear |
| Label Media Format | Precut Roll |
| Indicating Properties | Tamper Indicating |
| Label Height | 1 in |
| Compatible Grainger Part Number | 2TYR1, 22NA78 |
| Label Width | 2 in |
| Printer Series Compatibility | BBP11, BBP12, IP Series, i5100, THT, BBP81, i7100 |
| Compatible Mfr Part Number | IP-R6000, R6000 |
| Adhesive Properties | Permanent Adhesive |
| Roll Length | 1 in |
| Adhesive Material | Acrylic |
| Label Material | Polyester |
| Mfr. Model # | THT-17-7566-3 |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 55121606 |
Description
Pre-Cut Label Stock Roll, For Print Method Thermal Transfer, Compatible Grainger Part Number 22NA78, 2TYR1, Compatible Mfr Part Number IP-R6000, R6000, Label Color Clear, Label Finish Gloss, Label Height 1 in, Label Material Polyester, Label Width 2 in, Labels per Roll 3,000, Printer Series Compatibility BBP11, BBP12, BBP81, i5100, i7100, IP Series, THT, Adhesive Properties Permanent Adhesive, Material Series B-7566, Recommended Ribbon IP-R6000, R6000