No Smoking Sign: Aluminum, Mounting Holes Sign Mounting, 14 in x 10 in Nominal Sign Size
In Stock
$23.58
/each
Earn 23 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
LYLE No Smoking Sign: Aluminum, Mounting Holes Sig...
Item 24WT86
$23.58
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | LYLE |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor/Outdoor |
| Height | 14 in |
| Sign Mounting Style | Mounting Holes |
| Nominal Sign Size | 14 in x 10 in |
| Retroreflective Grade | Engineer Grade |
| Sign Header | No Header |
| Sign Legend | No Smoking |
| Sign Format | Other Format |
| Number of Printed Sides | 1 |
| Printed Language | English |
| Sign Material Group | Metal |
| Width | 10 in |
| Sign Shape | Vertical Rectangle |
| Protective Coating | Clear Film Laminate |
| Glow In The Dark | No |
| Mfr. Model # | U1-1017-RA_10X14 |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 55121718 |
Description
No Smoking Sign, Vertical Rectangle, Number of Printed Sides 1, English, Sign Format Other Format, Sign Legend No Smoking, Sign Legend Background Color White, Sign Legend Style Symbol and Text. Only shipped in quantities of 5.