Numbered Tag Set: Brass, 1 1/2 in Dia, PLBG (Plumbing), 001-025, Brass, 0.04 in Thick, Round, 25 PK
In Stock
$80.60
/each
Earn 80 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
BRADY Numbered Tag Set: Brass, 1 1/2 in Dia, PLBG (...
Item 20TD93
$80.60
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Catalog Page | 1822 |
| Brand | BRADY |
| Number Sequence | 001-025 |
| Valve Tag Application | Plumbing |
| Thickness | 0.04 in |
| Tag Shape | Round |
| Character Type | Text and Numbers |
| Material | Brass |
| Color | Brass |
| Diameter | 1-1/2 in |
| Tag Text Legend | PLBG (Plumbing) |
| Width | 1-1/2 in |
| Mfr. Model # | 23260 |
| Country of Origin | Mexico (subject to change) |
| UNSPSC | 55121503 |
Description
Numbered Tag Set, Valve Tag Application Plumbing, Tag Text Legend PLBG (Plumbing), Tag Shape Round, Character Type Text and Numbers, Serialization Method Consecutive Numbers, Number Sequence 001-025, English, Number of Printed Sides 1, Package Quantity 25