Numbered Tag Set: Brass, 1 1/2 in Dia, CW (Cold Water), 051-075, Brass, 0.04 in Thick, Round, 25 PK
In Stock
$80.60
/each
Earn 80 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
BRADY Numbered Tag Set: Brass, 1 1/2 in Dia, CW (Co...
Item 20TD91
$80.60
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Catalog Page | 1822 |
| Brand | BRADY |
| Character Type | Numbers |
| Diameter | 1-1/2 in |
| Tag Text Legend | CW (Cold Water) |
| Material | Brass |
| Thickness | 0.04 in |
| Valve Tag Application | Cold Water |
| Color | Brass |
| Tag Shape | Round |
| Number Sequence | 051-075 |
| Width | 1-1/2 in |
| Mfr. Model # | 23258 |
| Country of Origin | Mexico (subject to change) |
| UNSPSC | 55121503 |
Description
Numbered Tag Set, Valve Tag Application Cold Water, Tag Text Legend CW (Cold Water), Tag Shape Round, Character Type Numbers, Serialization Method Consecutive Numbers, Number Sequence 051-075, English, Number of Printed Sides 1, Package Quantity 25