Laminate Roll: Laminate Roll, Acrylic, Clear, Permanent Adhesive, 10 1/4 in Ht, 7 1/4 in Wd
In Stock
$254.00
/each
Earn 254 points with this purchase
Request quantity discount pricing
You're Viewing
BRADY Laminate Roll: Laminate Roll, Acrylic, Clear,...
Item 822J37
$254.00
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | BRADY |
| Thickness | 0.003 in |
| California Prop 65 Reproductive Harm | N |
| Product Powered by Fossil Fuel | N |
| Storage Protection Code | A |
| Product Type | Laminate Roll |
| Material | Acrylic |
| RoHS - Restricted Use of Hazardous Substances Directive (RoHS) | N |
| Freight Class Code | 18 |
| California Biodegradable Labeling Compliance | N |
| Color | Clear |
| Width | 7-1/4 in |
| Should Sales be Restricted by Region? | N |
| Ozone Depleting Substance | N |
| Manufacturer Part Number | LAM-265-910 |
| Is this a Hazardous Material Product? | N |
| Adhesive Type | Permanent Adhesive |
| Safety Data Sheet (SDS) Applicable? | N |
| Height | 10-1/4 in |
| California Prop 65 Cancer | N |
| Mfr. Model # | LAM-265-910 |
Description
LaminateRoll, Acrylic, 7-1/4inW, PK100