Label and Laminating Kit: Label and Laminating Kit, Polyester, White, Permanent Adhesive
In Stock
$958.00
/each
Earn 958 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
BRADY Label and Laminating Kit: Label and Laminatin...
Item 822J53
$958.00
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | BRADY |
| Thickness | 0.0047 in |
| Height | 8-1/4 in |
| Width | 6-1/8 in |
| Adhesive Type | Permanent Adhesive |
| Product Type | Label and Laminating Kit |
| Mfr. Model # | J50-267-2569-KT |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 0 |
Description
Label and Laminating Kit, Adhesive Type Permanent Adhesive, Color White, Height 8 1/4 in, Material Polyester, Product Type Label and Laminating Kit, Roll Length Not Applicable, Roll Width Not Applicable, Thickness 0.0047 in, Width 6 1/8 in, Compatible Grainger Part Number 52YC08, 792VP6, Compatible Mfr Part Number J4000, J5000, Shape Rectangle