Label and Laminating Kit: Label and Laminating Kit, Polyester, White, Permanent Adhesive, 3 in Wd
In Stock
$871.00
/each
Earn 871 points with this purchase
Request quantity discount pricing
You're Viewing
BRADY Label and Laminating Kit: Label and Laminatin...
Item 822J41
$871.00
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | BRADY |
| Color | White |
| Thickness | 0.0047 in |
| Product Type | Label and Laminating Kit |
| Width | 3 in |
| Should Sales be Restricted by Region? | N |
| Storage Protection Code | A |
| RoHS - Restricted Use of Hazardous Substances Directive (RoHS) | N |
| California Prop 65 Reproductive Harm | N |
| Is this a Hazardous Material Product? | N |
| Freight Class Code | 18 |
| Ozone Depleting Substance | N |
| California Prop 65 Cancer | N |
| Manufacturer Part Number | J20-261-2569-KT |
| Product Powered by Fossil Fuel | N |
| Adhesive Type | Permanent Adhesive |
| Material | Polyester |
| Safety Data Sheet (SDS) Applicable? | N |
| Height | 4-3/8 in |
| California Biodegradable Labeling Compliance | N |
| Mfr. Model # | J20-261-2569-KT |
Description
LabelandLaminatingKit, Polyester, 3inW