Floor Tape Applicator: 3 in Max Tape Core Size, 2 in Min Tape Core Size, 4 in Max Tape Wd
In Stock
$295.00
/each
Earn 295 points with this purchase
Request quantity discount pricing
You're Viewing
BRADY Floor Tape Applicator: 3 in Max Tape Core Siz...
Item 879KD3
$295.00
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | BRADY |
| Minimum Tape Core Size | 2 in |
| Maximum Tape Width | 4 in |
| Overall Height | 34-1/2 in |
| Overall Length | 22-1/2 in |
| Safety Data Sheet (SDS) Applicable? | N |
| California Prop 65 Warning Short Message Compliancy | Y |
| California Prop 65 Cancer | Y |
| Maximum Tape Core Size | 3 in |
| RoHS - Restricted Use of Hazardous Substances Directive (RoHS) | N |
| Overall Width | 6 in |
| Tape Brand | BRADY |
| Primary Material | Steel |
| Ozone Depleting Substance | N |
| California Prop 65 Reproductive Harm | Y |
| Freight Class Code | 18 |
| Should Sales be Restricted by Region? | N |
| Is this a Hazardous Material Product? | N |
| Product Powered by Fossil Fuel | N |
| California Biodegradable Labeling Compliance | N |
| Manufacturer Part Number | 804314 |
| Prop65_WarningMessage | Compliance_Prop65_Short_CancerandRepro |
| Storage Protection Code | A |
| Wheel Size | 3 in |
| Number of Wheels | 1 |
| Mfr. Model # | 804314 |
Description
Aisle Marking Machine