Rflct No Smoking Stop Sign, 12x12in, Alum
In Stock
$34.75
/each
Earn 34 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
LYLE Rflct No Smoking Stop Sign, 12x12in, Alum
Item 9NW02
$34.75
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | LYLE |
| Sign Format | Other Format |
| Sign Mounting Style | Mounting Holes |
| Sign Header | No Header |
| Printed Language | English |
| Protective Coating | Clear Film Laminate |
| Glow In The Dark | No |
| Height | 12 in |
| Retroreflective Grade | High Intensity Prismatic (HIP) |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor/Outdoor |
| Sign Material Group | Metal |
| Sign Legend | No Smoking Beyond This Point |
| Number of Printed Sides | 1 |
| Width | 12 in |
| Nominal Sign Size | 12 in x 12 in |
| Mfr. Model # | ST-023-12HA |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 55121718 |
Description
Reflective No Smoking Stop Sign, Octagon, Number of Printed Sides 1, English, Sign Format Other Format, Sign Legend No Smoking Beyond This Point, Sign Legend Background Color Red, Sign Legend Style Text