MSDS Rack and Sign: MSDS Rack and Sign, 9 in Overall Ht, 14 in Overall Wd, 4 1/2 in Overall Dp, MSDS
In Stock
$52.25
/each
Earn 52 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
BRADY MSDS Rack and Sign: MSDS Rack and Sign, 9 in...
Item 9MEH0
$52.25
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | BRADY |
| Language | English |
| Subject Matter | Safety Data Sheets |
| Overall Depth | 4-1/2 in |
| Overall Height | 9 in |
| Number of Binder Holders | 1 |
| Number of Binders Included | 0 |
| Overall Width | 14 in |
| Mfr. Model # | 17463 |
| Country of Origin | China (subject to change) |
| UNSPSC | 60106108 |
Description
MSDS Rack and Sign, Binder Holder Material Acrylic, Binder Material Not Applicable, Binder Ring Size Not Applicable, Document Storage Component Color Black, Yellow, Included Hardware Binder Holder, Projecting Wall Sign, Included Supplemental Materials Not Applicable, Language English, Mounting Hardware Included No, Mounting Style Wall-Mount, Number of Binder Holders 1, Number of Binders Included 0, Overall Depth 4 1/2 in, Overall Height 9 in, Overall Width 14 in, Preprinted Text MSDS