NFR Label Station: NFR Label Station, 11 in Overall Ht, 18 in Overall Wd, Wall-Mount Mounting, White
In Stock
$383.50
/each
Earn 383 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
BRADY NFR Label Station: NFR Label Station, 11 in O...
Item 9DHA2
$383.50
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | BRADY |
| Number of Binders Included | 0 |
| Overall Height | 11 in |
| Language | English |
| Included Supplemental Materials | (3) Pockets, Handy Hazard Rating Information |
| Overall Width | 18 in |
| Number of Binder Holders | 1 |
| Subject Matter | Labels |
| Mfr. Model # | PD562A |
| Country of Origin | Mexico (subject to change) |
| UNSPSC | 55121606 |
Description
NFR Label Station, Binder Holder Material Acrylic, Binder Material Not Applicable, Binder Ring Size Not Applicable, Document Storage Component Color White, Included Hardware Not Applicable, Included Supplemental Materials (3) Pockets, Handy Hazard Rating Information, Language English, Mounting Hardware Included No, Mounting Style Wall-Mount, Number of Binder Holders 1, Number of Binders Included 0, Overall Depth Not Applicable, Overall Height 11 in, Overall Width 18 in