Information Station: Information Station, 20 in Overall Ht, 29 in Overall Wd, 5 in Overall Dp, White
In Stock
$386.00
/each
Earn 386 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
BRADY Information Station: Information Station, 20...
Item 9A706
$386.00
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | BRADY |
| Number of Binders Included | 2 |
| Language | English |
| Subject Matter | Right-to-Understand Materials |
| Overall Depth | 5 in |
| Overall Width | 29 in |
| Included Supplemental Materials | A to Z Index Tabs, OSHA Haz Com Standard Highlights, Clear Sheet Protectors, Mini RTK Poster for Key Haz Com Issues, Compliance Checklists, RTK Training Booklet |
| Number of Binder Holders | 2 |
| Overall Height | 20 in |
| Mfr. Model # | RK420B-E |
| Country of Origin | Mexico (subject to change) |
| UNSPSC | 55121718 |
Description
Information Station, Binder Holder Material Polystyrene, Binder Material Not Applicable, Binder Ring Size Not Applicable, Document Storage Component Color Multi, Included Hardware 2 1/2 in Binder, Included Supplemental Materials A to Z Index Tabs, Clear Sheet Protectors, Compliance Checklists, Mini RTK Poster for Key Haz Com Issues, OSHA Haz Com Standard Highlights, RTK Training Booklet, Language English, Mounting Hardware Included No, Mounting Style Wall-Mount, Number of Binder Holders 2