Information Station: Information Station, 20 in Overall Ht, 14 in Overall Wd, 5 in Overall Dp, Black
In Stock
$224.00
/each
Earn 224 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
BRADY Information Station: Information Station, 20...
Item 8Y603
$224.00
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | BRADY |
| Overall Height | 20 in |
| Overall Width | 14 in |
| Number of Binder Holders | 1 |
| Language | English, Spanish |
| Number of Binders Included | 1 |
| Overall Depth | 5 in |
| Included Supplemental Materials | OSHA Haz Com Standard Highlights |
| Subject Matter | Right-to-Understand Materials |
| Mfr. Model # | RK210Y-E |
| Country of Origin | Mexico (subject to change) |
| UNSPSC | 60106108 |
Description
Information Station, Binder Holder Material Polystyrene, Binder Material Not Applicable, Binder Ring Size 1 1/2 in, Document Storage Component Color Red, White, Included Hardware 2 1/2 in Binder, Included Supplemental Materials OSHA Haz Com Standard Highlights, Language English, Spanish, Mounting Hardware Included Yes, Mounting Style Wall-Mount, Number of Binder Holders 1, Number of Binders Included 1, Overall Depth 5 in, Overall Height 20 in, Overall Width 14 in