Information Station: Information Station, 20 in Overall Ht, 29 in Overall Wd, 5 in Overall Dp, Black
In Stock
$417.00
/each
Earn 417 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
BRADY Information Station: Information Station, 20...
Item 8VR94
$417.00
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | BRADY |
| Overall Width | 29 in |
| Number of Binder Holders | 2 |
| Subject Matter | Right-to-Understand Materials |
| Number of Binders Included | 2 |
| Overall Height | 20 in |
| Language | English |
| Overall Depth | 5 in |
| Included Supplemental Materials | OSHA Haz Com Standard Highlights |
| Mfr. Model # | RK420Y-E |
| Country of Origin | Mexico (subject to change) |
| UNSPSC | 55121718 |
Description
Information Station, Binder Holder Material Polystyrene, Binder Material Not Applicable, Binder Ring Size Not Applicable, Document Storage Component Color White, Yellow, Included Hardware 2 1/2 in Binder, Included Supplemental Materials OSHA Haz Com Standard Highlights, Language English, Mounting Hardware Included No, Mounting Style Wall-Mount, Number of Binder Holders 2, Number of Binders Included 2, Overall Depth 5 in, Overall Height 20 in, Overall Width 29 in