Information Station: Information Station, 20 in Overall Ht, 14 in Overall Wd, 5 in Overall Dp, Black
In Stock
$80.90
/each
Earn 80 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
BRADY Information Station: Information Station, 20...
Item 8UP12
$80.90
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Catalog Page | 1828 |
| Brand | BRADY |
| Language | English |
| Overall Width | 14 in |
| Overall Depth | 5 in |
| Overall Height | 20 in |
| Number of Binder Holders | 1 |
| Number of Binders Included | 0 |
| Subject Matter | Right-to-Understand Materials |
| Mfr. Model # | RK771E |
| Country of Origin | Mexico (subject to change) |
| UNSPSC | 60106108 |
Description
Information Station, Binder Holder Material Polystyrene, Binder Material Not Applicable, Binder Ring Size Not Applicable, Document Storage Component Color White, Yellow, Included Hardware Not Applicable, Included Supplemental Materials Not Applicable, Language English, Mounting Hardware Included No, Mounting Style Wall-Mount, Number of Binder Holders 1, Number of Binders Included 0, Overall Depth 5 in, Overall Height 20 in, Overall Width 14 in, Preprinted Text Right-to-Know Information