Rflct No Smoking Stop Sign, 6x6in, Alum
In Stock
$26.50
/each
Earn 26 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
LYLE Rflct No Smoking Stop Sign, 6x6in, Alum
Item 8EHE4
$26.50
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | LYLE |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor/Outdoor |
| Retroreflective Grade | High Intensity Prismatic (HIP) |
| Height | 6 in |
| Sign Mounting Style | Mounting Holes |
| Glow In The Dark | No |
| Sign Material Group | Metal |
| Protective Coating | Clear Film Laminate |
| Nominal Sign Size | 6 in x 6 in |
| Number of Printed Sides | 1 |
| Printed Language | English |
| Sign Header | No Header |
| Sign Legend | No Smoking Beyond This Point |
| Width | 6 in |
| Sign Format | Other Format |
| Mfr. Model # | ST-023-6HA |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 55121718 |
Description
Reflective No Smoking Stop Sign, Octagon, Number of Printed Sides 1, English, Sign Format Other Format, Sign Legend No Smoking Beyond This Point, Sign Legend Background Color Red, Sign Legend Style Text