Information Station: Information Station, 20 in Overall Ht, 29 in Overall Wd, 5 in Overall Dp
In Stock
$352.00
/each
Earn 352 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
BRADY Information Station: Information Station, 20...
Item 8CHX4
$352.00
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | BRADY |
| Included Supplemental Materials | A to Z Index Tabs, OSHA Haz Com Standard Highlights, Clear Sheet Protectors, Mini RTK Poster for Key Haz Com Issues, Compliance Checklists, RTK Training Booklet |
| Language | English |
| Number of Binders Included | 0 |
| Subject Matter | Right-to-Understand Materials |
| Overall Depth | 5 in |
| Number of Binder Holders | 2 |
| Overall Height | 20 in |
| Overall Width | 29 in |
| Mfr. Model # | RK418Y-E |
| Country of Origin | Mexico (subject to change) |
| UNSPSC | 60106108 |
Description
Information Station, Binder Holder Material Polystyrene, Binder Material Not Applicable, Binder Ring Size Not Applicable, Document Storage Component Color Yellow, Included Hardware 2 1/2 in Binder, Included Supplemental Materials A to Z Index Tabs, Clear Sheet Protectors, Compliance Checklists, Mini RTK Poster for Key Haz Com Issues, OSHA Haz Com Standard Highlights, RTK Training Booklet, Language English, Mounting Hardware Included Yes, Mounting Style Wall-Mount, Number of Binder Holders 2