Information Station: Information Station, 30 in Overall Ht, 24 in Overall Wd, 5 in Overall Dp, Black
In Stock
$138.55
/each
Earn 138 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
BRADY Information Station: Information Station, 30...
Item 8APE6
$138.55
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | BRADY |
| Number of Binder Holders | 2 |
| Overall Width | 24 in |
| Overall Height | 30 in |
| Language | English |
| Overall Depth | 5 in |
| Number of Binders Included | 0 |
| Subject Matter | Right-to-Understand Materials |
| Mfr. Model # | RK772E |
| Country of Origin | Mexico (subject to change) |
| UNSPSC | 60106108 |
Description
Information Station, Binder Holder Material Polystyrene, Binder Material Not Applicable, Binder Ring Size Not Applicable, Document Storage Component Color White, Yellow, Included Hardware Not Applicable, Included Supplemental Materials Not Applicable, Language English, Mounting Hardware Included No, Mounting Style Wall-Mount, Number of Binder Holders 2, Number of Binders Included 0, Overall Depth 5 in, Overall Height 30 in, Overall Width 24 in, Preprinted Text MSDS Information Center