Information and SDS Center: 22 1/2 in Overall Ht, 26 1/2 in Overall Wd, 5 in Overall Dp, English
In Stock
$575.00
/each
Earn 575 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
BRADY Information and SDS Center: 22 1/2 in Overall...
Item 8A135
$575.00
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | BRADY |
| Number of Binders Included | 0 |
| Overall Width | 26-1/2 in |
| Preprinted Text | MSDS Information Center |
| Language | English |
| Overall Height | 22-1/2 in |
| Overall Depth | 5 in |
| Mfr. Model # | RK622E |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 24112402 |
Description
Information and SDS Center, Binder Holder Material Metal, Binder Material Not Applicable, Binder Ring Size Not Applicable, Document Storage Component Color Yellow, Included Hardware Not Applicable, Included Supplemental Materials Not Applicable, Language English, Mounting Hardware Included No, Mounting Style Table Top Mount, Wall-Mount, Number of Binder Holders Not Applicable, Number of Binders Included 0, Overall Depth 5 in, Overall Height 22 1/2 in, Overall Width 26 1/2 in