Elastic Confined Space Cover: Polyester, 42 in Overall Wd, Red
In Stock
$160.75
/each
Earn 160 points with this purchase
Request quantity discount pricing
You're Viewing
BRADY Elastic Confined Space Cover: Polyester, 42 i...
Item 842V62
$160.75
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | BRADY |
| Display Qty | 1 |
| Includes Tie-Off Anchor Point | No |
| Ozone Depleting Substance | N |
| Is this a Hazardous Material Product? | N |
| California Prop 65 Reproductive Harm | N |
| RoHS - Restricted Use of Hazardous Substances Directive (RoHS) | N |
| Safety Data Sheet (SDS) Applicable? | N |
| Storage Protection Code | A |
| Manufacturer Part Number | 177442 |
| Product Powered by Fossil Fuel | N |
| Overall Length | 42 in |
| Overall Width | 42 in |
| Should Sales be Restricted by Region? | N |
| Cover Color | Red |
| Display Sell UOM | EA |
| For Use With | Manhole |
| Freight Class Code | 18 |
| California Prop 65 Cancer | N |
| California Biodegradable Labeling Compliance | N |
| Overall Height | 42 in |
| Confined Space Component | Cover |
| Cover Material | Polyester |
| Accessory Type | Cover |
| Mfr. Model # | 177442 |
Description
Elastic Confined Space Cover, Polyester