Pre-Cut Label Stock Roll: 5/16 in x 5/16 in, 5/16 in x 5/16 in, Polyimide, Permanent Adhesive
In Stock
$2,379.00
/each
Earn 2379 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
BRADY Pre-Cut Label Stock Roll: 5/16 in x 5/16 in,...
Item 839K82
$2,379.00
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | BRADY |
| Label Width | 5/16 in |
| Adhesive Properties | Permanent Adhesive |
| Label Height | 5/16 in |
| Roll Length | 5/16 in |
| Adhesive Material | Acrylic |
| Compatible Mfr Part Number | 176722, 176714, 149456, 149453, 149452, 149455, 176706 |
| Label Material | Polyimide |
| Printer Series Compatibility | I7100, BBP12, IP Series, THT, BBP81, I5100, A8500, PR Plus |
| Compatible Grainger Part Number | 822J01, 822J04, 489N97, 489N98, 489N99, 489N96, 822HZ7 |
| Roll Width | 5/16 in |
| Label Color | White |
| For Print Method | Thermal Transfer |
| Mfr. Model # | THT-71-768-20 |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 0 |
Description
Pre-Cut Label Stock Roll, For Print Method Thermal Transfer, Compatible Grainger Part Number 489N96, 489N97, 489N98, 489N99, 822HZ7, 822J01, 822J04, Compatible Mfr Part Number 149452, 149453, 149455, 149456, 176706, 176714, 176722, Label Color White, Label Finish Gloss, Label Height 5/16 in, Label Material Polyimide, Label Width 5/16 in, Labels per Roll 20,000, Printer Series Compatibility A8500, BBP12, BBP81, I5100, I7100, IP Series, PR Plus, THT, Vial/Tube Size Not Applicable