Pre-Cut Label Stock Roll: 9/32 in x 1/2 in, 1/2 in x 9/32 in, Polyimide, White (Gloss)
In Stock
$304.25
/each
Earn 304 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
BRADY Pre-Cut Label Stock Roll: 9/32 in x 1/2 in, 1...
Item 831G55
$304.25
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | BRADY |
| Label Color | White |
| Label Material | Polyimide |
| Adhesive Properties | Permanent Adhesive, Static Dissipative Adhesive |
| Label Height | 9/32 in |
| Label Media Format | Precut Roll |
| Compatible Grainger Part Number | 5UCU5, 52HJ91, 803V07, 803V08, 493P74, 803TT2, 803TT8 |
| Label Width | 1/2 in |
| Compatible Mfr Part Number | BMP71 (with Media Adapter), BMP61, M710 (with Media Adapter), M611, M610 |
| Printer Series Compatibility | BMP71 (with Media Adapter), BMP61, M710 (with Media Adapter), M611, M610 |
| Roll Width | 1/2 in |
| Adhesive Material | Acrylic |
| For Print Method | Thermal Transfer |
| Roll Length | 9/32 in |
| Mfr. Model # | M6-6-768 |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 0 |
Description
Pre-Cut Label Stock Roll, For Print Method Thermal Transfer, Compatible Grainger Part Number 493P74, 52HJ91, 5UCU5, 803TT2, 803TT8, 803V07, 803V08, Compatible Mfr Part Number BMP61, BMP71 (with Media Adapter), M610, M611, M710 (with Media Adapter), Label Color White, Label Finish Gloss, Label Height 9/32 in, Label Material Polyimide, Label Width 1/2 in, Labels per Roll 750, Printer Series Compatibility BMP61, BMP71 (with Media Adapter), M610, M611, M710 (with Media Adapter)