Pre-Cut Label Stock Roll: 13/64 in x 21/32 in, 21/32 in x 13/64 in, Polyimide, White (Gloss)
In Stock
$428.00
/each
Earn 428 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
BRADY Pre-Cut Label Stock Roll: 13/64 in x 21/32 in...
Item 831G52
$428.00
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | BRADY |
| Label Media Format | Precut Roll |
| Label Height | 13/64 in |
| Compatible Grainger Part Number | 5UCU5, 52HJ91, 803V07, 803V08, 493P74, 803TT2, 803TT8 |
| Label Color | White |
| Roll Length | 13/64 in |
| Compatible Mfr Part Number | BMP71 (with Media Adapter), BMP61, M710 (with Media Adapter), M611 |
| Label Material | Polyimide |
| For Print Method | Thermal Transfer |
| Label Width | 21/32 in |
| Printer Series Compatibility | BMP71 (with Media Adapter), BMP61, M710 (with Media Adapter), M611 |
| Adhesive Material | Acrylic |
| Adhesive Properties | Permanent Adhesive, Static Dissipative Adhesive |
| Material Properties | Water Dissolvable |
| Roll Width | 21/32 in |
| Mfr. Model # | M6-9-767 |
| Country of Origin | Mexico (subject to change) |
| UNSPSC | 0 |
Description
Pre-Cut Label Stock Roll, For Print Method Thermal Transfer, Compatible Grainger Part Number 493P74, 52HJ91, 5UCU5, 803TT2, 803TT8, 803V07, 803V08, Compatible Mfr Part Number BMP61, BMP71 (with Media Adapter), M611, M710 (with Media Adapter), Label Color White, Label Finish Gloss, Label Height 13/64 in, Label Material Polyimide, Label Width 21/32 in, Labels per Roll 750, Printer Series Compatibility BMP61, BMP71 (with Media Adapter), M611, M710 (with Media Adapter), Vial/Tube Size Not Applicable