Pre-Cut Label Stock Roll: 13/64 in x 21/32 in, 21/32 in x 13/64 in, Polyimide, White (Gloss)
In Stock
$357.50
/each
Earn 357 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
BRADY Pre-Cut Label Stock Roll: 13/64 in x 21/32 in...
Item 831G47
$357.50
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | BRADY |
| Adhesive Properties | Permanent Adhesive, Static Dissipative Adhesive |
| Printer Series Compatibility | M710, BMP71 |
| Roll Width | 21/32 in |
| For Print Method | Thermal Transfer |
| Adhesive Material | Acrylic |
| Roll Length | 13/64 in |
| Compatible Mfr Part Number | M710, BMP71 |
| Label Media Format | Precut Roll |
| Label Height | 13/64 in |
| Label Width | 21/32 in |
| Compatible Grainger Part Number | 5UCU5, 803V07 |
| Label Color | White |
| Label Material | Polyimide |
| Mfr. Model # | M7-9-768 |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 0 |
Description
Pre-Cut Label Stock Roll, For Print Method Thermal Transfer, Compatible Grainger Part Number 5UCU5, 803V07, Compatible Mfr Part Number BMP71, M710, Label Color White, Label Finish Gloss, Label Height 13/64 in, Label Material Polyimide, Label Width 21/32 in, Labels per Roll 750, Printer Series Compatibility BMP71, M710, Vial/Tube Size Not Applicable, Adhesive Properties Permanent Adhesive, Static Dissipative Adhesive, Material Properties Harsh Flux Wash-Resistant, Material Series B-768