Extension Spring: Music Wire, 1 1/2 in Free Lg, 0.034 in Wire Dia, 0.36 in O.D., 3 PK
In Stock
$16.20
/each
Earn 16 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
SPEC Extension Spring: Music Wire, 1 1/2 in Free L...
Item 831CN6
$16.20
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | SPEC |
| Extended Length | 3-13/32 in |
| Spring Rate | 2.3 lb/in |
| Free Length | 1-1/2 in |
| Spring Material | Music Wire |
| Wire Diameter | 0.034 in |
| Outside Diameter | 0.36 in |
| System of Measurement | Inch |
| Finish | Oil |
| Mfr. Model # | MH03600341500M |
| Country of Origin | China (subject to change) |
| UNSPSC | 0 |
Description
Extension Spring with Hook Ends,Package Quantity 3