Compression Spring: Urethane Rubber, Cylindrical Shape, 2 1/2 in Lng, 1.75 in O.D., 5 PK
In Stock
$240.50
/each
Earn 240 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
SPEC Compression Spring: Urethane Rubber, Cylindri...
Item 828YD5
$240.50
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | SPEC |
| Inside Diameter | 1 in |
| Free Length | 2-1/2 in |
| Outside Diameter | 1.75 in |
| System of Measurement | Inch |
| Spring Material | Urethane Rubber |
| Mfr. Model # | P1000250090A |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 0 |
Description
Urethane Spring,Package Quantity 5