Compression Spring: Urethane Rubber, Cylindrical Shape, 2 in Lng, 1.75 in O.D., 5 PK
In Stock
$205.00
/each
Earn 205 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
SPEC Compression Spring: Urethane Rubber, Cylindri...
Item 828YC7
$205.00
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | SPEC |
| Outside Diameter | 1.75 in |
| Inside Diameter | 1 in |
| Spring Material | Urethane Rubber |
| System of Measurement | Inch |
| Free Length | 2 in |
| Mfr. Model # | P1000200080A |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 0 |
Description
Urethane Spring,Package Quantity 5