Compression Spring: Urethane Rubber, Cylindrical Shape, 1 in Lng, 1 in O.D., 10 PK
In Stock
$182.75
/each
Earn 182 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
SPEC Compression Spring: Urethane Rubber, Cylindri...
Item 828Y14
$182.75
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | SPEC |
| Free Length | 1 in |
| Inside Diameter | 0.5 in |
| Spring Material | Urethane Rubber |
| Outside Diameter | 1 in |
| System of Measurement | Inch |
| Mfr. Model # | P0500100090A |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 0 |
Description
Urethane Spring,Package Quantity 10