Compression Spring: Urethane Rubber, Cylindrical Shape, 1 1/4 in Lng, 0.88 in O.D., 10 PK
In Stock
$192.25
/each
Earn 192 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
SPEC Compression Spring: Urethane Rubber, Cylindri...
Item 828XY4
$192.25
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | SPEC |
| Free Length | 1-1/4 in |
| Inside Diameter | 0.38 in |
| System of Measurement | Inch |
| Outside Diameter | 0.88 in |
| Spring Material | Urethane Rubber |
| Mfr. Model # | P0375125080A |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 0 |
Description
Urethane Spring,Package Quantity 10