Compression Spring: Urethane Rubber, Cylindrical Shape, 1/2 in Lng, 0.81 in O.D., 10 PK
In Stock
$145.10
/each
Earn 145 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
SPEC Compression Spring: Urethane Rubber, Cylindri...
Item 828XX1
$145.10
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | SPEC |
| System of Measurement | Inch |
| Inside Diameter | 0.31 in |
| Outside Diameter | 0.81 in |
| Spring Material | Urethane Rubber |
| Free Length | 1/2 in |
| Mfr. Model # | P0312050095A |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 0 |
Description
Urethane Spring,Package Quantity 10