Compression Spring: Urethane Rubber, Cylindrical Shape, 1 in Lng, 0.75 in O.D., 10 PK
In Stock
$168.75
/each
Earn 168 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
SPEC Compression Spring: Urethane Rubber, Cylindri...
Item 828XT8
$168.75
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | SPEC |
| Spring Material | Urethane Rubber |
| Inside Diameter | 0.25 in |
| Free Length | 1 in |
| System of Measurement | Inch |
| Outside Diameter | 0.75 in |
| Mfr. Model # | P0250100060A |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 0 |
Description
Urethane Spring,Package Quantity 10