Rotary Brush: Round, 13 in Brush Dia, For Machine Size 24 in, Polypropylene, Black
In Stock
$120.95
/each
Earn 120 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
DAYTON Rotary Brush: Round, 13 in Brush Dia, For Mac...
Item 828VL8
$120.95
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | DAYTON |
| Brush Diameter | 13 in |
| Bristle Color | Black |
| Fits Machine Size | 24 in |
| Application | Scrubbing |
| Material | Polypropylene |
| Trim Length | 1-3/4 in |
| Shape | Round |
| Mfr. Model # | 828VL8 |
| Country of Origin | China (subject to change) |
| UNSPSC | 0 |
Description
Rotary Brush, Application Scrubbing, Fits Machine Size 24 in, Shape Round, Material Polypropylene, Bristle Material Polypropylene, Bristle Color Black, Brush Diameter 13 in, Trim Length 1 3/4 in, Block Size 11 3/4 in, Bristle Diameter 0.02 in, Compatible with Grainger Part Number 56NU88, Overall Diameter Not Applicable, Series Not Applicable, Standards Not Applicable, Wear Marker No